Komentowana treść: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
[#1] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
Prosba, bo az nie wierze... ;)



link: http://www.arti.mnc.pl/potera.com/

ramka "advanced css" - POKAZ MI TO! :)
[#2] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@_arti, post #1

Coz, nie do konca jest tak jak powinno. http://khtml.ppa.pl/potera.png. No ale chyba nie jest tez tak zle (nie zwracac uwagi na brak plznaczkow - to bedzie pozniej :) )

[#3] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
Ciekawi mnie, czy planowana jest w tej przegladarce obsługa SSL. Nie wiem czy to kwestia SSL czy przeglądarki ale niestety żaden z amibrowserów po zmianie softu na serwerze nie radzi sobie z moim bankiem :(
[#4] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@tomek, post #3

SSL to nie jest kwestia silnika. Ale tak, jest planowana.
[#5] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@marcik, post #2

Powinszowac powinszowac :))) Rozumiem, ze kod bedzie na tyle ladny, ze nie bedzie problemu z kompilacja pod AROS-a, prawda?

[#6] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@marcik, post #2

Wow! Nie spodziewalem sie, ze jest *az* tak dobrze!

Tam sa naprawde zakrecone reguly a i tak mimo tego, wszystko sie niezle uklada.



Hmm... no to chyba dotrzymam niedlugo slowa i czesc mojej wyplaty powedruje na Twoje konto :)





[#7] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@szuler, post #5

Pewnie bedzie troche zabawy z przejsciem z MUIa na Zune (uzywam kilku niekoniecznie publicznych metod :) ) ale tak to kod nie ma w sobie zadnych hackow ktore by utrudnialby taka kompliacje.
[#8] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
Świetnie Marcik !!! Trza chyba szybko organizować jakieś następne amispotkanie w Krakowie i tym razem Ciebie wciągniemy do pokazów, tym razem z twoim KHTMLem na MOSa :)





[#9] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@Rafael/ARMO, post #8

Za kilka dni zaczynam studia na AGHu, wiec w razie jakiegos amispotkania nie widze problemu :D
[#10] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@marcik, post #9

No to świetnie :) Zawsze miło mieć więcej pegazów w Krakowie :)

[#11] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
Marcik, jedno pytanko, kod, który przeportowałeś, jest w przeważającej części na licencji:



a) BSD

b) LGPL

c) GPL
[#12] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
No i poszlo... hehe, niech swiat wie! ;)

http://my.opera.com/arti040/blog/
[#13] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@opi, post #11

Silnik - LGPL. Wrapper Qt->MUI - BSD. Ale z racji tego ze silnik nie bedzie oddzielany od wrappera to calosc zostanie wydana na LGPLu. GPLa nie stwierdzono w kodzie :)
[#14] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@marcik, post #13

Czyli wydasz kod dla Owiec na całym świecie?
[#15] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
Jaki jest procentowy postep prac? Przynajmniej tak mniej wiecej coby moznabylo sie rozeznac jak idzie.



Poza tym ja lubie rozne cyferki, wiec jakies inne statsy mile widziane. :)
[#16] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@mcbarlo, post #15

Hmm, trudno tak jednoznacznie procentowo okreslic. Ale do wersji ktora jest okreslona w bounty to moze w ~50% jest zrobione.



A inne cyferki? Hmm, moze takie - katalog roboczy (2 wersje sa tam trzymane, troche dokumentacji, bibliotek sportowanych dla potrzeb khtmla, etc) - 240MB. Katalog z rzeczami nad ktorymi zostaly zakonczone prace (biblioteki glownie) - 256MB. Wykonywalka, niestripowana, bez optymalizacji - 10MB. Wiecej mi sie nie chce opiswac ;)
[#17] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
jestem ciekaw jak te 3 strony wygladaja dla porównania na IBrowse. Nie mam mozliwości teraz tego sprawdzić sam.
[#18] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
pytanie do wszystkich oprócz marcika: :D



jak sadzicie, czy port khtml marcika jest najbardziej realnym projektem nowej amiprzeglądarki z wszystkich dotychczasowych prób?
[#19] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@R-Tea, post #17

Akurat morphzone czy ask wygladaja podobonie. Jedynie na stronie ati widac wieksze wyrazne roznice. Dobor stron pod wzgledem ficzerow silnika byl nieszczegolny, ale sama decyzja o publikacji nowych screenshotow byla spontaniczna i niezbyt przylozylem sie do dobrania stron. Ale moge powiedziec ze takie allegro ktore na ibrowse wyglada, hmm, nieciekawie, tutaj wyglada juz calkiem, calkiem :D.
[#20] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@R-Tea, post #17

Zobacz jak wyglada strona, do ktorej podalem link. Roznice bedzie widac od razu ;)
[#21] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@R-Tea, post #18

Tak...IMHO Bez watpienia jest najbardziej zaawansowaną i realną przeglądarką na Amigowe systemy.Przynajmniej widac efekty(Marcik - "szacunken":)).Aż chce się kupić Pegasosa :)



[#22] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@R-Tea, post #18

Tak.
[#23] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@R-Tea, post #18

Tak
[#24] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@R-Tea, post #18

Tak
[#25] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@R-Tea, post #18

leee khtml ssie

chce IBrowse pod reaction
[#26] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
czym się podniecacie ?

...bo co teraz jest to troche mało..., nie lepiej pokazać gotową pracę niż pare nie dopracowanych "wycinków"?
[#27] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@krismiszcz, post #26

No wlasnie. Czemu nam nie pokazesz?
[#28] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści
jak chcesz sobie porownac wersje z css i bez css to wejdz na valwit.net :) bez css jest praktycznie .txt :))
[#29] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@krismiszcz, post #26

To "malo" bije na glowe wszystkie ami-browsery razem wziete i podciagniete do wersji o numerek wiekszej... jesli ktorys z nich sie w takowej jeszcze pojawi...
[#30] Re: KHTML dla MorphOS-a - nowe wieści

@krismiszcz, post #26

Od razu widać że z Ciebie taki Amigowiec jak ze mnie użytkownik Maca. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem